گلهای باغ – سالانه یا چند ساله؟

اگر انگشت شست سبزی دارید و می خواهید باغچه را بچرخانید ، آیا تصمیم گرفته اید که چه چیزی را بکارید؟ آیا به باغ سبزیجاتی نگاه دارید که بتواند محصولات تازه ای برای خوردن به شما ارائه دهد یا به یک باغ تزئینی مانند باغ گل نگاه می کنید؟ گلهای باغچه درخشان و رنگارنگ هستند و وقتی در یک باغ شکوفا می شوند می توانند احساس مثبت و شادی در شما ایجاد کنند.

هدیه دادن گل برای موارد مختلف بسیار معمول است. تولد و سالگرد تشییع جنازه و به زودی خوب می شوید. گلهای باغ از این نظر بسیار متنوع هستند و اگر شما هرگز نگران این هستید که چه هدیه ای بدهید ، یک دسته گل از باغچه خودتان که به صورت دستی رشد کرده است ، مطمئناً این کار را خواهد کرد. گل های باغ نیز ایده بسیار خوبی برای تزئین است. یک دسته گل رنگارنگ را در یک گلدان قیمت گل میخک هندی  تزئینی بچینید و آن را در یک اتاق کسل کننده قرار دهید ، این امر باعث بهبود نمونه ای از فضای اتاق می شود. گلهای معطر باغ مانند گلهای سوسن و گلهای رز در یک اتاق کسل کننده می توانند آن را روشن کنند و عطر و بویی از خود برجای بگذارند که به سختی می توان از آن چشم پوشی کرد.

انواع مختلفی از گلهای باغ در دسترس است ، بعضی از آنها در تمام سال شکوفا می شوند ، برخی دیگر فقط برای یک فصل ، بنابراین مهم است که گلهای خود را بشناسید تا بتوانید در تمام طول سال یک باغ شکوفا داشته باشید. دو نوع باغ گل وجود دارد. سالانه و چند ساله گلهای یکساله فقط برای یک فصل زندگی می کنند. این گلها از یک دانه رشد می کنند ، شکوفا می شوند و در یک فصل می میرند. آنها باید هر ساله در بهار کاشته شوند و شامل گل های گل اطلسی و گل همیشه بهار است. به طور کلی یک گل یک ساله می تواند از بهار تا پاییز شکوفا شود.

گیاهان چند ساله به مدت سه فصل یا بیشتر زندگی می کنند و در صورت کاشت به طور معمول در سال اول شکوفا نمی شوند زیرا به بلوغ نرسیده اند. طول عمر یک گل چند ساله می تواند تقریباً سه تا پنج سال باشد و بعد از این زمان ممکن است لازم باشد گیاه جدید جایگزین شود. گیاهان چند ساله ، بر خلاف گیاهان یک ساله ، فقط برای یک دوره کوتاه شکوفا می شوند. هر سال از یک هفته تا سه هفته یک بار در سال. گلهای چند ساله شامل نیلوفرهای آفریقایی ، کلمباین ، دیزی انگلیسی ، دیزی تابستانی و گل نرگس است.